23 грудня 2021 р. студенти ОП «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» та викладачі кафедри міжнародних відносин та гуманітарних студій стали учасниками важливої події в сфері культурної дипломатії.

В цей день Національний заповідник «Софія Київська» гостинно відкрив свою браму для презентації історико-популярної книги «Всесвітня спадщина ЮНЕСКО в Україні». Книгу презентувала її авторка, - громадська діячка, директорка Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук пані Влада Литовченко.

На презентації книги були присутні відомі дипломати, громадські, культурні діячі, представники влади. Висока оцінка наукової значимості книги лунала у виступах Надзвичайних і Повноважних Послів України, докторів наук, професорів Б.І.Гуменюка та В.І.Цибуха, директорки Національного заповідника «Софія Київська» пані Нелі Куковальської, громадської діячки Есми Аджиєвої та багатьох інших. Предметом обговорення став стан, проблеми та перспективи культурної спадщини України, яка повинна стати не тільки джерелом духовної самоідентифікації українського народу і інших народів України, але є невід’ємною складовою світової культури. Звернення до молоді, яка повинна стати активним учасником збереження культурної спадщини, стало важливим і актуальним посилом обговорення.

По закінченні презентації студенти поділились своїми враженнями, і всі вони виключно позитивні. Особливо активно своє захоплення подією, свідками якої вони стали, висловлювали першокурсники – В.Коробка, А.Лозко, Н.Судакова. Так, Андрій Лозко зазначив, що «був щасливий побачити стільки відомих Україні людей». І що «значення книги, презентованої пані Литовченко, дійсно велике. Ми маємо берегти культурну спадщину, яка була дарована нам нашими пращурами». Така оцінка заходу була підтримана й однокурсницею Андрія, Веронікою Коробкою. «Я буду щаслива, - сказала вона, - якщо мені ще колись так пощастить. Дуже відповідально для мене відчувати себе свідком такої надзвичайно важливої події».

Загальний висновок – залучення студентів до таких вагомих за змістом і масштабом подій безперечно сприяє якості освіти.

Синергія навчання, науки та практики в дії!